Matematyczne podchody – Pole prostokąta, klasa 4

Matematyczne podchody
Czym są podchody? W najprostszej formie jedna z grup ucieka, zostawiając po drodze strzałki, ślady i zadania do rozwiązania, a druga grupa musi ją złapać.

Stosując tę metodę w klasie to nauczyciel zostawia dla grup uczniów zadania, których poprawne rozwiązanie w odpowiedniej kolejności doprowadza do końca zabawy.

Nauczyciel rozwiesza w klasie i/lub na korytarzu kartki z poszczególnymi zadaniami. Każda z kart ma taką samą budowę. U góry znajduje się odpowiedź do zadania, a na dole treść zadania. Każdy z grup powinna odnaleźć kartę ze słowem START. Następnie uczniowie powinni rozwiązać zadanie, którego treść odnajdą pod słowem START. Jeżeli odpowiedzią jest liczba 7 powinni szukać karty, która u góry ma 7. I tak do ostatniej karty, która przekieruje uczniów do nauczyciela. W ostatnim kodzie można również ukryć informację na temat zadania domowego.


Zamieszczone kody QR są kodami tekstowymi, do ich uruchomienia nie jest potrzebny dostęp do Internetu. Polecam korzystanie z aplikacji QR Droid Skaner na Androida.

Post Author: Joanna Świercz