Szalone zakupy

Czy znacie grę „Szalone Zakupy” wydaną przez wydawnictwo GWO (niestety płatną).  Oto instrukcja pobrana ze strony  wydawnictwa.

Liczba graczy: dowolna

Rekwizyty: 36 kart z rysunkami towarów i cenami.

Zasady gry: Karty tasujemy i układamy w stos obrazkami do dołu. Gracze ustalają, ile kolejek rozegrają, oraz umawiają się, jaką kwotą pieniędzy na zakupy dysponuje każdy z nich (15–50 zł). Ustalona kwota jest taka sama dla każdego. Gracz, który rozpoczyna rozgrywkę, bierze po jednej karcie ze stosu i dodaje ceny wylosowanych przez siebie towarów. Celem jest zebranie kart z cenami na łączną sumę jak najbardziej zbliżoną do kwoty ustalonej dla wszystkich na początku gry. Osoba, która przekroczy tę kwotę, odpada z gry i w następnych kolejkach nie bierze udziału w losowaniu. Każdy sam decyduje, kiedy zakończyć zakupy. Jeżeli umówiona kwota nie zostanie przekroczona, gracz oblicza różnicę między tą kwotą a kwotą wydaną na zakupy. Gracze rozgrywają umówioną liczbę kolejek. Wygrywa ta osoba, która nie została wykluczona z gry i uskładała najmniejszą sumę różnic.

Wymyśliłam swoją wersję tej gry. Uczniowie też udają się na zakupy, ale karty do gry są bardziej skomplikowane. Podaję cenę np 1 kg, a uczniowie kupują wielkości podane na dole każdej z kart. Dodają pisemnie, ale również muszą dzielić w pamięci i przeliczać jednostki.

szalone zakupy cz 2.

Post Author: Joanna Świercz